Starostu Brna-Žabovřesk zadržela policie. Pravděpodobně kvůli úplatku.

Brno - Starostu za ODS Aleše Kvapila odvedla krátce po poledni policie přímo z radnice Brna-Žabovřesk, jak potvrdila tajemnice úřadu. Zatím není jasné, z jakého činu a zda vůbec je nebo bude obviněn. Jeho mateřská strana ODS situaci nekomentuje, server idnes.cz, který jako první tuto informaci přinesl, spekuluje o úplatkové aféře. Některé zdroje hovoří o údajném čtyřmilionovém úplatku od developera, který chtěl v lukrativní části Brna stavět.

V Žabovřeskách měla v minulých dnech vyšetřovat protikorupční policie. I policejní zdroje ale na případ prozatím uvalily přísné informační embargo. Česká televize hledala starostu v podvečer také u něj doma. Dveře otevřel syn, který neměl o zadržení otce žádné informace - tvrdil, že jeho otec je určitě v úřadě. Tam ale v tu chvíli už dávno nebyl.

Šéf brněnské ODS Pavel Blažek večer oznámil, že na pondělí svolává mimořádnou oblastní radu strany. Členové ODS se na ní budou radit, jak strana na skandál ve volebním roce zareaguje.

Profil starosty Aleše Kvapila

Žabovřeskou radnici Aleš Kvapil (ODS) vede od roku 2002, v letošních volbách do poslanecké sněmovny kandiduje na šestém, tedy pravděpodobněvolitelném místě. Kromě toho je i členem zastupitelstva města Brna a je předsedou dozorčí rady městské firmy Starez.