Podvodnice slíbila zisky, za sebou nechala jen dluhy

Brno - Na šedesát miliónů už narostla škoda za podvody, které spáchala Dita Bouzková. Od svých klientů vybírala pod příslibem výhodného zhodnocení peníze na hypotéky a stavební spoření. I když šestatřicetiletá žena už na podzim nastoupila do vězení, policie poté vyšetřila, že podvedených bylo více, než se původně zdálo. Další poškození mají poslední šanci se přihlásit vyšetřovatelům.

Policejní složka Dity Bouzkové za poslední měsíce pořádně nabobtnala. K pětadvaceti poškozeným a škodě za téměř třicet miliónů totiž po policejní výzvě přibylo dalších 18 podvedených, a škoda se přehoupla přes hranici šedesáti miliónů. „Paní Bouzkovou začalo provázet spoustu neuvěřitelných nehod a nešťastných náhod, proč nemohla slíbené výnosy z investice vyplatit. Jednou náhle onemocněla a absolvovala závažnou operaci, jindy zase měla vážnou dopravní nehodu,“ postěžoval si na internetu podvedený klient.

Nejméně další desítka poškozených se navíc k trestnímu oznámení, zřejmě z osobních důvodů, nepřipojila. Milióny od nich, prý velmi důvěryhodná, žena vylákala na hypoteční zálohy a stavební spoření pro lidi s nedostatkem peněz. Odměnou měl být obří úrok až deset procent za měsíc. Toho se ale dočkal jen zlomek důvěřivců. Žena své závazky nebyla schopná splácet a na směnky si půjčovala další desetitisíce. „Mezi poškozenými se vyskytli lidé, kteří se profesně zabývají investováním peněz svých klientů. Přesto do Bouzkové vložili svoje vlastní peníze,“ uvedl policejní komisař, který případ vyšetřuje.

Za první várku svých podvodů už byla žena na podzim odsouzena k sedmi letům vězení, k soudu ji státní zástupce zřejmě pošle znovu. „Státní zastupitelství vykonává dozor nad trestním řízením, ve kterém bylo policií sděleno obvinění šestatřicetileté ženě,“ potvrdil mluvčí Krajského státního zastupitelství Hynek Olma.

Problémy způsobila Dita Bouzková i své rodině, na kterou kvůli dluhům dotírají věřitelé. Stíhaná je i její matka, která ve snaze pomoci dceři zpronevěřila v zaměstnání peníze. Také ona už stanula před soudem.