Pardubická radnice šetří únik informace

Pardubice - Magistrát v Pardubicích musel vyšetřovat, jak se z úřadu dostala na veřejnost informace o pokutě pro firmu D+D Park. Ta v Pardubicích načerno postavila skladový areál. Dostala za to pokutu od stavebního úřadu. Informaci přinesla Česká televize a později i další média. A firmě se zveřejnění pokuty nelíbí.

Firma D+D Park postavila v Pardubicích sklad za sto milionů bez jediného povolení, tudíž načerno. Od stavebního úřadu za to dostala pokutu milion sto tisíc korun. V září o tom informovala Česká televize a další sdělovací prostředky. O pokutě se ale podle firmy do této chvíle veřejnost nesměla dozvědět. „Podali jsme stížnost na to, že unikla informace. Myslíme si, že zdroj, který tu informaci poskytnul, porušil zákon, protože ta informace je neveřejná. Pan tajemník to musí vyšetřit,“ potvrzuje stížnost ředitel investora projektu D+D Park Pardubice Peter Dědek.

D+D Park radního ve Vrchlabí Petra Dědka, který v Pardubicích se stavební firmou BAK Trutnov stavěl načerno, žádal magistrát, aby zjistil, kdo informaci o pokutě a její výši předal novinářům a veřejnosti. „Na základě šetření této stížnosti se ukázalo, že není průkazné, že tyto informace musely uniknout z pardubického magistrátu,“ informuje vedoucí kanceláře Magistrátu města Pardubic Michal Zítko. „V právním státě má veřejnost právo vědět, kdo porušuje zákon a jakými sankcemi je pak postižen,“ dodává pardubický primátor Jaroslav Deml.

Video Reportáž Vlastimila Weinera
video

Reportáž Vlastimila Weinera

D+D Park začal v Pardubicích stavět hned na dvou pozemcích města bez jeho souhlasu. Rada firmu v září vyzvala, aby druhou černou stavbu, rozšíření silnice pro kamiony, z pozemku města odstranila. Teď radní změnili názor, firmě vyšli nečekaně vstříc a pozemek jí půjčili, aby investor mohl žádat o dodatečnou legalizaci. Firma D+D Park se přesto proti pokutě odvolala. Rozhodovat o ní bude krajský úřad.