Kvůli alkoholu čelí starosta Rakovníka výzvám k odstoupení

Rakovník – Z důvodu jízdy v opilosti, po které nadýchal skoro sedm desetin promile alkoholu, vyzvala oblastní rada ODS rakovnického starostu Zdeňka Nejdla, aby okamžitě stáhl svou kandidaturu do sněmovních voleb. On to ale odmítá. Prý odstoupí teprve tehdy, pokud si to v listopadu vyžádá místní a oblastní sněm ODS.

Podle slov místopředsedy Místního oblastního sdružení ODS Rakovník Viléma Žáka poškozuje starosta a kandidát na 13. místě do parlamentních voleb stranu. On sám se však nechal slyšet, že v současné době z kandidátky odstupovat nebude.

Policejní hlídka starostu zastavila v neděli 4. října dopoledne. Dechová zkouška ukázala téměř 0,7 promile alkoholu. Mluvčí Policie ČR sdělila, že na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda. „Je mi to líto. Netušil jsem, že bych v neděli dopoledne mohl mít ještě nějaký zbytkový alkohol,“ vyjádřil se Nejdl.

Video Reportáž Ivany Šmelové
video

Reportáž Ivany Šmelové

Na přestupek už zareagovala prohlášením i opoziční ČSSD. Její rakovnický zastupitel Marcel Chládek podotkl, že starosta nemá pod kontrolou ani úřad, ani sám sebe. Zdeněk Nejdl však nevidí důvod, proč by měl odstoupit z pozice starosty města.

/*json*/{"map":{"lat":50.1293824739,"lng":13.9828491211,"zoom":9,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.104726139848,"lng":13.731536865234,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/