Cyroňovi, kteří žijí v dobrovodském domově pět let, jsou upoutáni na vozík a oba našli zálibu v internetu, jehož prostřednictvím komunikují s přáteli. Miroslav Cyroň dokonce prostřednictvím internetu působí jako počítačový odborník a podle jeho vlastních slov je pro něj přístup k internetu velice důležitý. Na webových stránkách zveřejnil dopis, ve kterém ostře kritizuje poskytovanou péči v domově. „Některé osoby z personálu ve mně prostě nevidí člověka,“ nechal se pro ČT slyšet devětatřicetiletý Miroslav Cyroň.
Z internetového vyjádření Miroslava Cyroně:
„Před necelým rokem krajský úřad odvolal bývalého ředitele Josefa Hese, mimo jiné i pro údajné špatné zacházení s klienty. Pan Hes má sice mušky jako každý, ale jsem si jist, že v jádru to je dobrý člověk. To ovšem nemohu říci o Maxové a Zadražilové. Pečovatelky jsou výborné, ovšem přepracované a uhoněné, takže jim občas trošku ujedou nervy. Já to beru, tím spíše, že i já sám na ně někdy vyjedu, ačkoliv za nic nemohou (tímto se veřejně kaji).“

Reportáž Aleše Hazuky
Staniční sestra Vlasta Maxová nad kritikou kroutí hlavou, podle ní si ošetřovatelky samy stěžují na vulgární útoky manželů. „Opravdu vulgárně urážejí sestry, je to šikana,“ říká staniční sestra. Magdalena Cyroňová připouští, že díky oboustranné nervozitě dochází ke střetům.
Umístění manželů v domově pro seniory budí zájem krajských pracovníků
Vedení domova zvažovalo odpojení Cyroňových od internetu s odůvodněním, že stahují velké soubory a blokují linky. Ředitelka Jana Zadražilová dodává, že internet v zařízení má sloužit především k přenosu úředních dat. Nakonec však k radosti manželů Cyroňových k odpojení vedení domova nepřistoupilo.
Do sporu nyní zasáhl také zřizovatel, kterým je Jihočeský kraj. Podle jeho pracovníků bylo základní chybou umístění mladých manželů v domově pro seniory. „Musíme zjistit, nakolik jsou uvedené skutečnosti pravdivé,“ uvedl pro ČT Petr Studenovský z odboru sociální péče Jihočeského kraje.
