Psychicky labilní muž spáchal na Plzeňsku sebevraždu

Stod – Drogově závislý pacient z psychiatrické léčebny dnes utekl z čekárny nemocnice ve Stodě na Plzeňsku a spáchal sebevraždu. Do nemocnice na ošetření řezných ran na zápěstí, které si sám způsobil, ho doprovázel jen jeden zřízenec, přestože 31letý muž byl několikrát trestaný a údajně i nebezpečný.

Ředitel Stodské nemocnice Vlastimil Bureš informoval, že pacient utekl pod záminkou návštěvy WC mimo objekt budovy. Při útěku vykopl skleněné dveře výjezdového pracoviště záchranné služby. „Posádka viděla, že někdo si vzal střep a bodá se s ním do krku,“ popsala výjezdová lékařka Vlasta Wolfová.

Záchranáři za ním okamžitě vyběhli, dohonili ho ale až po 500 metrech mezi bytovkami. Ambulantní lékařka Vendula Větrovská sdělila, že veškeré pokusy o oživení už byly marné. Muž si na život nesáhl poprvé. Do léčebny se dostal po té, co v Chebu ohrožoval lékaře. Do psychiatrické léčebny v Dobřanech převezli policisté pacienta ve středu večer v devět hodin.

Video Reportáž Mirky Vildové
video

Reportáž Mirky Vildové

V lékařské zprávě, kterou v Dobřanech dostali k dispozici, stálo, že je pacient nebezpečný a ohrožoval kolemjdoucí mačetou. Chebská policie ale takovou verzi odmítá. Její mluvčí Martina Hrušková říká, že nikoho neohrožoval, prý se schovával. Ředitel Psychiatrické léčebny Dobřany Vladislav Žižka však potvrdil, že u muže byla patrná agresivita.

Na ošetření do nemocnice ale ráno odjížděl jen v doprovodu jednoho ošetřovatele. „Na základě svých letitých zkušeností jsem byla přesvědčena, že doprovod je dostatečný,“ nechala se slyšet lékařka z léčebny Zdena Baťková.

/*json*/{"map":{"lat":49.6462914122,"lng":13.2879638672,"zoom":9,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.63917719651,"lng":13.164367675781,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/