Do boje se sněhem v Praze vyrazili silničáři a přes tisíc metařů

Praha - Pražští silničáři a metaři vyrazili do boje se sněhem. V metropoli od rána slabě chumelí. Sníh ale bude padat celý den i v sobotu a do sobotní půlnoci může nasněžit až 25 centimetrů. Technická správa komunikací (TSK) proto vyslala do ulic všechny své sypače a přes tisíc metařů, od rána se v Praze staly desítky nehod, kolony se ale tvoří jen místy. V Kobylisích zranil sypač při couvání chodce, který skončil v nemocnici.

Dopravní nehody se většinou obešly bez zranění, jde totiž o drobné ťukance, které řeší lidé bez policie.

Se sněhem v metropoli bojuje veškerá technika TSK, tedy víc jak sto vozů. Silnice jsou díky tomu sjízdné, v okrajových částech ale se zvýšenou opatrností. „V ulicích je vše, co má kola a vlastně i nohy,“ uvedl mluvčí TSK Tomáš Mrázek. Chodníky má od sněhu očistit celkem 1 064 metařů. O schůdnost chodníků se hlavní město musí postarat kvůli takzvané chodníkové novele, která tuto odpovědnost sejmula z majitelů přilehlých nemovitostí.

Do úklidu se pustily také jednotlivé městské části, v ulicích mají desítky strojů a lidí. Praha 6 vyhlásila pohotovost pro svou sněhovou brigádu, chodníky musí její členové uklidit do soboty 10:00. Společnost Komwag, která se stará o komunikace v Praze 2, 12 a na Malé Straně, má podle svého ředitele Jaroslava Stružky v ulicích všechny posypové vozy. Na čištění chodníků má Komwag osm vozidel, schodiště a další nedostupná místa uklízí 40 lidí.