Prahou se proháněla strašidla

Praha – V ulicích staré Prahy se v sobotu večer zjevila strašidla. Šlo o každoroční závod pořádaný českými skauty s názvem Prahou plnou strašidel. Závod podle skautů ukáže schopnost orientace ve městě a u mladších vyzkouší jejich odvahu. Vedle tříčlenných skautských oddílů si mohla sestavit své týmy do pěti osob i veřejnost. Soutěžily tak například i rodiny s dětmi. Celou akci večer zakončí volba nejúspěšnějšího strašidla - Miss Hahula 2010. Tajuplnými pražskými ulicemi se prošly děti z celé republiky.

Každé pražské strašidlo má za sebou většinou vražedný příběh. Lidé tak na večerní procházce mohli potkat například vodníka, mrtvého řezníka nebo šílenou cukrářku. Děti dostaly na začátku závodu několik šifer, pomocí kterých musely strašidla vypátrat. „Jsou tam písmenka, to musíme vyřešit a pak je tam název ulice, kde to strašidlo je,“ popsal ČT jeden z dětských závodníků.

Závod Prahou plnou strašidel se konal už po 26. Nápad vznikl v kruhu vedoucích turistických oddílů při ZŠ na Havlíčkově náměstí v Praze 3. Poprvé si přišlo zahrát jen sedmnáct dětí, které ještě neběhaly podle map a neluštily šifry, ale putovaly podle značek na chodnících. Dnes jich dorazila necelá tisícovka. „To, co je pro nás důležité, je, že je to stejné jako ve skautských oddílech, kde ty děti musejí držet za jeden provaz, pomáhat si a umět spolupracovat,“ dodal mluvčí Junáka Jan Žáček.

Video Reportáž Vladimíra Kořena
video

Reportáž Vladimíra Kořena

Prahou plnou strašidel
Prahou plnou strašidel