Karlovy Vary chtějí prodat své poslední lázně

Karlovy Vary – Poslední z lázeňských domů, který má pod správou město Karlovy Vary, ztrácí klienty. Od roku 2006 jsou Alžbětiny lázně ve ztrátě. Vary je proto chtějí pronajmout nebo prodat. Většina hotelů si vybudovala vlastní balneoprovozy a radnice tak už nechce provoz městských lázní dotovat.

Náměstek karlovarského primátora Tomáš Hybner (ČSSD) potvrdil, že Alžbětiny lázně jsou navštěvovány velmi omezeným počtem klientů. Jen za loňský rok ztratily na tržbách sedm milionů korun. Velkou část klientely jim odvedl nově otevřený balneoprovoz v nedalekém hotelu Thermal.

Řešením je podle radních dlouhodobý pronájem nebo prodej Alžbětiných lázní. Soukromá firma by měla navíc zaplatit celkovou rekonstrukci. Tomáš Hybner upřesnil, že ta by stála zhruba 70 milionů. Mělo by jít o zateplení budovy, změnu tepelných médií či výměnu oken a střechy.

Video Reportáž Marka Štětiny
video

Reportáž Marka Štětiny

Někteří opoziční zastupitelé už v minulosti upozorňovali na to, že město na provoz lázní nestačí. Zároveň ale nesouhlasí s prodejem tohoto historického majetku města. Například Jiří Kotek (Alternativa) se obává, že zastupitelé budou chtít upřednostnit své zájmy a bude prý velice obtížné uhlídat, komu město lázně prodá.

O dalším osudu posledních městských lázní chce vedení města rozhodnout do konce roku.