Bezdomovci z Betléma jsou nyní nejčastěji vidět při odklízení chodníků. Celoročně se starají o rekreační zónu při řece Ohři, město za jejich práce platí ročně 3 miliony korun. Bezdomovci však získávají zakázky také od soukromých firem, měsíčně si každý z nich může vydělat i 12 tisíc korun. Na lidi z Betléma se už místní naučili dívat jinak než na bezdomovce, kteří je obtěžují třeba na nádraží. „Přestože se pohybovali v sociálních a životních problémech, dokázali se vrátit zpátky do života, mají opět práci,“ prohlásil místostarosta Chebu Michal Pospíšil (ODS).
Město darovalo v roce 2006 Diecézní charitě opuštěnou vilu po fotbalovém oddílu Union Cheb, kam by se měla přestěhovat noclehárna, azylový dům, ale i další aktivity. Pro bezdomovce, kteří si chtějí nově uspořádat život, zde mají být i startovací byty. Projektant spočítal náklady na obnovu, jsou v řádech desítek milionů korun. Charita dvakrát žádala o dotaci z Evropské unie a dvakrát neuspěla. „V obou případech byly podpořeny lépe hodnocené projekty, které získaly vyšší bodové ohodnocení,“ vysvětlil Vojtěch Krump z Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad. Zástupce Diecézní charity Plzeň Pavel Barták dodal: „Pokud naše záměry nezrealizujeme, budeme podle smlouvy muset vilu městu i s projektovou dokumentací vrátit.“

Reportáž Zdeňka Soukupa
Podle darovací smlouvy byla Diecézní charita povinna dokončit rekonstrukci vily do konce roku 2009, město nyní prodloužilo termín do roku 2013.