V Plesné hořel dům, několik obyvatel se přiotrávilo kouřem

Plesná (Chebsko) - Hasiči dnes ráno kvůli požáru evakuovali obyvatele čtyřpatrového bytového domu v Plesné na Chebsku. Požár zasáhl čtyři byty, několik lidí se nadýchalo zplodin. Škoda se odhaduje asi na dva miliony korun. Lokalizace plamenů trvala hasičům zhruba čtyřicet minut. Uhasili je před 9:00. Starosta obce zajistil náhradní ubytování pro obyvatele zničených bytů. Příčinou požáru byla podle zjištění hasičů technická závada na plynovém kotli.

„V době příjezdu prvních jednotek z oken přízemního bytu šlehaly plameny. Asi 12 obyvatel opustilo budovu před příjezdem záchranářů, hasiči museli z bytů vyvést tři osoby s pomocí dýchacích masek. Jedna žena skončila v péči zdravotnické záchranné služby, protože se nadýchala kouře,“ popsala mluvčí krajských hasičů Alena Ryvolová.

Velitel chebských hasičů Petr Komárek:

„Hořel spodní byt v úplném rozsahu, následkem toho došlo k rozšíření na všechny tři byty nad tím, celá část toho domu je neobyvatelná.“

Video Reportáž Marka Štětiny
video

Reportáž Marka Štětiny

Hořet začalo v přízemním bytu, požár pak následně zasáhl i byty ve čtvrtém patře. „Přízemní byt a byt ve čtvrtém patře vyhořely kompletně, bytové jednotky mezi nimi jsou pouze vykouřené,“ uvedla Ryvolová. K místu vyjeli profesionální hasiči z chebské stanice společně s dobrovolnými hasiči obcí Plesná, Skalná a Luby. K hašení využívali šest cisteren s vodou.

Lidem, kteří přišli v důsledku požáru o bydlení, poskytla radnice hned ráno nezbytné občerstvení a prostory v místním kulturním domě. „Teď je o tyto lidi postaráno, máme pro ně i náhradní ubytování. Když to bude třeba, věřím tomu, že jim pomůžeme i finančně,“ uvedl starosta Plesné Miloslav Pospíšil.