Děti pomáhají v Beskydech přikrmovat zvěř

Ostrava - Boj se sněhem v Beskydech pokračuje a má mnoho podob. Trápí totiž nejenom obyvatele horských samot na česko-slovenském pomezí, ale i myslivce. Ti teď musí více přikrmovat lesní zvěř, která se přes sněhové závěje těžce dostává k zasypaným krmelcům. Například v obci Hutisko-Solanec myslivcům pomáhají i děti.

Nachystat pochoutky pro lesní zvěř a vzhůru do lesa. Takto často tráví čas děti, které pomáhají myslivcům na okraji obce Hutisko-Solanec. K zasypaným krmelcům je obtížné se dostat, místy leží více než půl metru sněhu. „Ty děti mají pro zvířata přichystané kromě běžné stravy i různé pamlsky, nakrájená jablka nebo brambory a jiné,“ přibližuje situaci myslivec Josef Skalík.    

Simona Žabková spolu s kamarády lesní zvěř pravidelně přikrmuje, často ve svém volném čase. Pomáhají také rodiče dětí. „V zimě nemají zvířata co jíst, tak je chodím přikrmovat,“ svěřuje se Simona Žabková. „Co může být pro děti lepší, než si vyjít do přírody a udělat něco dobrého pro zvířata, která pomoc potřebují. A myslivci jsou na to ideální partneři,“ říká jedna z obyvatelek obce.    

Video Reportáž Daniela Šamánka
video

Reportáž Daniela Šamánka

Děti spolu s myslivci lesní zvěř nejenom přikrmují. Učí se společně i o životě v lese, rozpoznávají například stopy zvěře. Jen v okolí Hutiska-Solance mají myslivci na starosti více než třicet krmelců. „Zvěř si vezme asi 60 až 70 procent potravy z přírody a ten zbytek připadne na přikrmování,“ dodává myslivec Zdeněk Pavlica. 

Myslivci budou doplňovat a kontrolovat krmelce do konce zimy přibližně jednou týdně.

/*json*/{"map":{"lat":49.433287,"lng":18.219412,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.433287,"lng":18.219412,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/