Na autobusové linky se v Letňanech nestřílelo

Praha - Okna dvou autobusů u zastávky Fryčovská v pražských Letňanech na začátku roku podle zjištění policie nerozbila žádná střelná zbraň. Jakým způsobem byla okna poškozena, ale dál policisté zkoumají. Jednou z vyšetřovacích verzí zůstává možnost, že pachatel na autobus zaútočil kamenem nebo prakem. Policie u autobusové zastávky posílila hlídky a dál případ prošetřuje.

Na dvě autobusové linky 195 a 158 neznámý pachatel zaútočil v pondělí 4. ledna kolem sedmé hodiny ranní. V obou případech rozbil okno. Kriminalisté nenašli na místě žádné projektily nebo jejich zbytky. „Nebyla použita střelná zbraň,“ dodala mluvčí pražské policie Eva Kropáčová s tím, že to prokázala nedávná expertiza. Kriminalisté oba případy vyšetřují jako trestný čin obecného ohrožení a poškozování cizí věci.

Podle policie navíc nejde o první podobný případ v této oblasti. Loni 7. prosince kolem 20:00 neznámý pachatel dosud nezjištěným způsobem poškodil dva autobusy projíždějící Tupolevovou ulicí. Vozy měly ve sklech otvory o průměru osm milimetrů a pražský dopravní podnik vyčíslil škodu na 30 tisíc korun.