Částka činí 300 tisíc korun za desítky načerno umístěných značek. Úředníci liberecké radnice prý mají tolik důkazů o nezákonném jednání státu, že udělení pokuty je téměř jisté. „Krajský úřad nám předal materiál, který je, myslím, neprůstřelný. Pokud mohu soudit podle předchozích případů, ještě nikomu se nepodařilo z těchto důkazů uniknout,“ prohlásil vedoucí Odboru dopravy MÚ Liberec Pavel Rychetský.
Vyhláška o nově zpoplatněných úsecích vyšla 31. prosince a hned 1. ledna už platila. Značení jsme proto museli řešit rychle, brání se ministerstvo. Liberečtí úředníci kontrují, že ministerstvo se do časové tísně dostalo samo, protože vyhlášku schválilo na poslední chvíli. „Je to poněkud absurdní, protože přenesená působnost státní správy dává pokutu ústřednímu orgánu státní správy. Taková situace tady ještě nikdy nebyla,“ poukázal mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka. Pavel Rychetský však nesouhlasí: „Absurdní mi naopak připadá vyjádření ministerstva. Kdo jiný by měl dodržovat zákon než stát, který by měl jít příkladem.“

Reportáž Lucie Pokorné
Město zahájilo správní řízení se státem na popud Libereckého kraje, který má veškeré značky povolovat, dodnes však žádnou žádost nedostal. Navíc značky v současné podobě ani neschválí, protože jsou umístěné špatně. Řidiče totiž na mýtné neupozorňují předem, ale až ve chvíli, kdy zpoplatněný úsek začíná. „Když je značka na poslední chvíli a už není žádný výjezd, nedá se sjet nebo otočit, je to chybné, “ říkají řidiči. Vedoucí Odboru dopravy Libereckého kraje Stanislava Jakešová doplnila: „Nyní jsou tam značky, které tam umístili ze dne na den. Určitě to nebylo podle projektu a žádný projektant se nad tím nezamyslel.“
Výsledky správního řízení oznámí liberecký dopravní odbor zhruba v půlce února.