Ledovka v Českých Budějovicích zaplnila čekárny traumacentra

České Budějovice – Lékaři traumacentra v Českých Budějovicích hlásí od rána stoprocentní nárůst pacientů. Na vině je ledovka, která v noci pokryla prakticky všechny silnice a chodníky ve městě. Naprostá většina úrazů vznikla při pádech, autonehod oproti běžnému provozu přibylo jen o třetinu.

Policie vyhodnotila situaci jako závažnou, mluvčí Kateřina Schusterová požádala média, aby o situaci informovala. Komunikace pokryl typický černý led, který se na první pohled jeví jako normální asfalt nebo dlažba, ve skutečnosti je pokrývá po nočním dešti a mrazu tenká vrstva zmrzlé vody.

Právě lékaři na traumatologii zaznamenali mimořádně zrádné náledí jen s minimálním zpožděním oproti strážníkům a pracovníkům technických služeb. Čekárnu zaplnilo obrovské množství lidí. „Máme nárůst 80 až 100 procent, v některých chvílích to je i více,“ řekl ČT primář českobudějovického traumacentra Pavel Kopačka. Situace se začala uklidňovat před polednem. Hlavní tahy silničáři solili už v průběhu noci, na cestách nižších tříd a v bočních ulicích auta bourala, nehody se naštěstí obešly bez zranění. Horší stav je znovu v nejníže položených oblastech. Na horách slabě padal sníh, který větší problémy nezpůsobil.

Video Reportáž Petra Šuleře
video

Reportáž Petra Šuleře