Boží Dar prodává odznaky s podpisem Lukáše Bauera

Boží Dar – Město Boží Dar chce získat peníze na úpravu běžeckých tratí, a tak začalo prodávat odznaky s podpisem svého nejznámějšího obyvatele - olympionika Lukáše Bauera. I přesto, že je poplatek dobrovolný, radnice věří, že Bauerův věhlas pomůže slušně přispět. Lukáš Bauer se po úspěchu na olympiádě v Turíně a vítězství Světového poháru v běhu na lyžích stal miláčkem národa.

Božídarská radnice nechala vyrobit speciální odznaky, jejichž nákupem teď může kdokoli pomoci s údržbou tamních běžeckých tratí. „Lidé mohou přispět buď týdenní plackou za 100 korun, nebo plackou za 500 korun, která je navíc Lukášem Bauerem podepsaná,“ vysvětlil starosta města Boží Dar Jan Horník.

Zástupci města věří, že si originální odznaky koupí většina běžkařů. Úprava tratí krušnohorské magistrály stojí každou sezónu více než 600 tisíc korun a města na to ve svých rozpočtech jen těžko hledají peníze. Například Jáchymov si může dovolit přispět jen sto tisíci. Podle Jana Horníka se navíc příjmy obcí v posledních letech snížily až o 40 procent. Boží Dar se proto snaží ušetřit i na spolupráci s Němci.

Video Reportáž Marka Štětiny
video

Reportáž Marka Štětiny

„Česká rolba jezdí přes německé území a vrací se zase přes ty přechody nazpátek. Německá dělá zase jiné části, to znamená, že se vzájemně doplňujeme,“ podotkl starosta Horník. Okolí Božího Daru a saského Oberwiesenthalu nabízí dohromady přes 150 kilometrů špičkových běžeckých tratí. Mezi nejoblíbenější patří okruhy pojmenované podle Lukáše Bauera a německého závodníka Jense Weisfloga.

Odznaky na podporu běžeckých tratí
Odznaky na podporu běžeckých tratí