Plzeň ovládnou digitální školy

Plzeň – Všech šestadvacet plzeňských základních škol město vybaví nejmodernějšími technologiemi a zřídí v nich multimediální učebny. Jde o projekt Digitální škola a svým rozsahem i vzájemným propojením škol je v Česku ojedinělý. Město ho může uskutečnit díky dotaci z Evropské unie.

Atlasy během hodin zeměpisu děti ze 14. ZŠ Plzeň již nepotřebují. Díky interaktivní tabuli se podívají přímo do Velké Británie, kterou právě probírají. Pustí si její hymnu, podívají se, jak vypadá královna nebo Big Ben. Učitelka Eva Vadlejchová připustila, že příprava hodiny jí teď sice zabere více práce, ale jde prý o velmi efektivní výuku.

14. ZŠ testuje multimediální učebny už od loňska. Zástupkyně ředitele Hana Kotásková informovala, že v současnosti škola disponuje deseti interaktivními tabulemi. Během testů děti odpovídají na otázky stisknutím tlačítka na dálkovém ovládání, výsledky vyhodnotí počítač.

Video Reportáž Mirky Vildové
video

Reportáž Mirky Vildové

Pořídit moderní technologii do všech plzeňských škol přijde město na téměř 30 milionů korun. Většinu nákladů pokryjí dotace z Evropské unie. „Předpokládám, že město se bude podílet zhruba 15 procenty,“ uvedl plzeňský primátor Pavel Rödl (ODS). V příštím školním roce bude nový výukový program zavedený na všech plzeňských základních školách.

Dálkové ovládání pro žáky
Dálkové ovládání pro žáky