Mělnická opozice kritizuje způsob provedení městské revitalizace

Mělník – Není to ještě ani půl roku od rekonstrukce dvou ulic v centru Mělníka, a město už musí řešit problémy. Dlažba je zdeformovaná, udělaly se v ní díry a hrboly. Oprava silnic byla přitom nejdražší položkou z celkového 170milionového rozpočtu na revitalizaci města. Opozice požaduje okamžitou nápravu a poukazuje, že práce byly provedeny nekvalitně. Stavbaři to svádějí na počasí.

Ulice Legionářů a U Tanku měly být vzorové, teď slouží spíš jako odstrašující příklad. Jsou plné výmolů a vypouklin, někde se dlažba propadla. Jednu z ulic muselo město dokonce úplně uzavřít. Opoziční zastupitel Milan Schweigstill hovoří o provedených pracích jako o šlendriánu.

Vedení města se dosud bránilo a prohlašovalo, že práce se řídí projektem, a proto jsou v pořádku. Teď starosta Miroslav Neumann (ODS) připouští, že město má problém. Přiznává, že neposuzoval, zda je technika prováděných prací v souladu s projektovou dokumentací.

Video Reportáž Lucie Komňacké
video

Reportáž Lucie Komňacké

Podle stavební firmy za všechno může hlavně počasí – prý zamrzly odvodňovací drenáže. Stavbyvedoucí Martin Karol ze společnosti Čermák a Hrachovec upřesnil, že tím nasáklo podloží. Cena za revitalizaci historického centra se už dříve z původních 130 navýšila na 170 milionů korun. Teď vedení radnice slibuje, že víc už to nebude a závady dodavatel odstraní na vlastní náklady. Musí to ale stihnout do konce dubna, jinak Mělník přijde o evropské dotace.

Město teď čeká na kontrolní posudek odborné firmy, která by měla práce zhodnotit, její pracovníci ale mohou na zprávě začít pracovat teprve tehdy, až to dovolí klimatické podmínky – teplota venku musí být minimálně 5 °C.