V Pardubicích usilují o demolici vily bez stavebního povolení

Pardubice – Magistrát Pardubic se v posledních dnech intenzivně zabývá případem luxusní vily podnikatele Miloše Holečka. Dům poblíž centra města byl pořízen za několik milionů korun. Podnikatel však dodnes na vilu nevlastní platné stavební povolení. Úřady začínají na majitele naléhat. Holečkovi hrozí, že bude muset vilu zbourat. Na černo postavená vila za miliony korun se po letech sporů stala postrachem pro úředníky stavebního odboru.

Měl to být jeden z nejluxusnějších rodinných domů ve městě. Vilu, do které za tři roky investoval podnikatel Holeček miliony korun, ovšem postavil bez povolení úřadů. „Je umístěna na nezastavitelné části pozemku, to znamená na izolační zeleni,“ ozřejmila vedoucí pardubického stavebního úřadu Lenka Tobolková. „Stavební úřad prováděl kontrolní činnost, ukládal mu pokuty, ale pan Holeček si jede podle svého,“ uvedla starostka obvodu Pardubice I. Hana Tomanová.

Starostka Hana Tomanová:

„Jestliže vám někdo postaví stavbu tam, kde nesmí, tak my jinou cestu nemáme, než mu nakázat odstranění stavby.“

Video Reportáž Erika Knajfla
video

Reportáž Erika Knajfla

Majitel vily Miloš Holeček žádal pardubickou radnici o změnu územního plánu, tak aby mohl svoji stavbu legalizovat. Změnu však radnice zamítla. Stavební úřad proto dál trvá na demolici luxusní vily. Majitel nemovitosti se odmítl ke sporu vyjádřit. Zástupce podnikatele Holečka tvrdí, že se jeho klient stal obětí úředních obstrukcí. „Jestliže to je o nějakém zákulisním boji nebo naschválech, tak o tom se špatně hovoří,“ vzkázal zástupce.

Sám Holeček se podle slov svého zástupce chystá na soudní přelíčení. Pokud však správní soud rozhodnutí stavebního úřadu potvrdí, radnice nechá vilu zbourat na vlastní náklady, které potom bude vymáhat po majiteli luxusní nemovitosti.