Vimperk prodává byty prvního ze dvou tzv. vybydlených domů

Vimperk – Dva vimperské vybydlené domy jsou v dezolátním stavu a podle starosty Pavla Dvořáka jsou také ostudou města. Polovina romských rodin z nich odešla do Kanady, rodiny bez dluhů, které platí nájem, uvnitř zůstávají, dalším ale končí smlouvy a musí se stěhovat. To se jim nelíbí. Radnice se rozhodla, že byty jednoho z domů prodá. Nabídka je milion 300 tisíc korun a první zájemci už se začínají hlásit.

Starosta Dvořák informoval, že město se zajímá o záměry kupujícího, aby mělo dům pod kontrolou. Majitel realitní kanceláře Ivo Stejskal říká, že dům může jako své sídlo koupit i některá firma. Do domu radnice v minulosti investovala téměř 5 milionů korun. V některých bytech jsou vytrhané kuchyňské linky, poničené koupelny a podlahy.

O připravovaném prodeji domů se oslovení obyvatelé dozvěděli na konci roku. Postup radnice se jim nelíbí. Někteří podnájemníci ale vůbec neplatí nájem. Dluží v součtu přes milion korun. Nájemní smlouvy v tomto domě končí v únoru a březnu, radnice je už neobnoví. Pavel Dvořák upřesnil, že k dispozici bude dalších pět volných bytů.

Video Reportáž Aleše Hazuky
video

Reportáž Aleše Hazuky

Podle starosty si rodiny mohou byty odkoupit, pro některé chystá radnice náhradní, neplatiči je ale nedostanou. Pro prodej domu zvedla ruku většina zastupitelů. Okolí teď chtějí zbavit nepořádku a vraků aut. Zmizet by odtud měly i prostitutky. Radnice bude podobně postupovat i v případě druhého domu, který chce prodat ještě letos.