Jak Vrkoslavice o poštu přišly

Jablonec nad Nisou - Lidem v Jablonci nad Nisou protesty nepomohly. Od jara brání poštu ve Vrkoslavicích před plány na její zrušení. Nakonec ji zavřela havárie vody v objektu, do kterého stát už nechce investovat. Jestli je uzavření pobočky definitivní, se neví. Radnice se obává, že ano.  

Pošta ve Vrkoslavicích je podle vedení České pošty málo využívaná. Teď je zavřená. To, co se za rok státnímu podniku nepodařilo prosadit, vyřešila o Vánocích voda. „Došlo k vytopení prostor pobočky, která je teď v podstatě zničená,“ informuje mluvčí České pošty Marta Selicharová. „Dalším důvodem pro zakonzervování objektu je i to, že na zmíněný dům je podaná ze strany města žaloba s tím, že se jedná o historický majetek města,“ dodává Karel Pekárek z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Ústí nad Labem.    

Pošta doporučuje lidem, aby si změnili doručovací adresy a využívali pobočky v Kokoníně. Hlavně seniorům, ale i rodičům s malými dětmi se tam však chodit nechce. Zvláště v zimě. „Hrozně mě to zlobí. Mám tam balíček a zároveň se starám o dědu, od kterého nemohu odejít,“ stěžuje si jedna z místních obyvatelek. „Je to trochu z ruky a teď v zimě se tam špatně dostávám,“ doplňuje druhá.  

Video Reportáž Milana Brunclíka
video

Reportáž Milana Brunclíka

Pošta chtěla v Jablonci zrušit tři málo využívané pobočky v okrajových čtvrtích. Místo nich nabízela městu zřízení moderní pobočky s večerním provozem v jednom z nákupních center. „Tam by se ten rozsah služeb rozšířil pro celé město Jablonec. Bohužel se nám nepodařilo přesvědčit občany,“ přiznává ředitelka České pošty pro severní Čechy Olga Syková. „Město má zájem zachovat veškeré služby, které jsou občanům dostupné. Proto mělo zájem zachovat i služby poštovní,“ uvádí mluvčí Městského úřadu v Jablonci nad Nisou Jana Fričová.      

Radnice tvrdí, že uzavření vrkoslavické pošty je už definitivní. Pošta to odmítá s tím, že hledá náhradní prostory.

/*json*/{"map":{"lat":50.716433,"lng":15.176953,"zoom":13,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.716433,"lng":15.176953,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/