Ředitelka Lesů ČR porušila svoji směrnici - na dálnici přes 180 km/h

Hradec Králové – Personální ředitelku státní společnosti Lesy České republiky Jitku Věkovou přistihli policisté na dálnici při rychlé jízdě. Povolenou rychlost překročila o více než padesát kilometrů. Ředitelka Věková přitom spolu s generálním ředitelem podniku vydala směrnici, která zaměstnancům státního podniku hrozí přísným postihem právě za rychlou jízdu. Jitka Věková provinění nezapírá a je připravena podřídit se rozhodnutí příslušných orgánů.

Silný vůz svádí k rychlé jízdě, personální ředitelka Lesů ČR Jitka Věková se tomu neubránila. Na dálnici u Hradce ji zastavili policisté, když se paní ředitelka řítila rychlostí 182 kilometry v hodině. „Lze říct, že v průměru to vychází tak tři čtyři případy denně. Měli jsme tu i řidiče, který jel téměř 200 kilometrů v hodině,“ uvedl ředitel Východočeské správy Policie ČR Petr Přibyl.

Ředitelka Věková se k případu vyjádřit odmítla, zaslala pouze písemné sdělení: „Je to moje osobní zodpovědnost, za kterou jsem připravena nést osobní důsledky v rámci výsledků správního řízení.“ Ani mluvčí společnosti Zbyněk Boublík nechtěl o případu hovořit. Mluvčí Magistrátu Hradce Králové Václav Svoboda však prohlásil: „Řidička překročila nejvyšší povolenou rychlost mimo obec o více než 50 kilometrů, proto jsme s ní zahájili přestupkové řízení. Hrozí jí peněžitá pokuta pět až deset tisíc korun a zákaz řízení vozidla na šest až dvanáct měsíců.“

Video Reportáž Vlastimila Weinera
video

Reportáž Vlastimila Weinera

Jitka Věková přitom loni v květnu, tedy v době, kdy vyšlo najevo, že Lesy ČR koupily antiradary, vydala s generálním ředitelem společnosti Svatoplukem Sýkorou směrnici pro podřízené. Příkaz GŘ Lesů ČR určuje pravidla: „Stanovuji zákaz používání antiradarů ve vozidlech a nařizuji povinnost nepřekračovat při jízdě vozidly předepsanou rychlost.“ Směrnice hrozí trestem zaměstnancům, kteří ji poruší. Ředitelka Věková napsala, že pokud výsledek řízení ukáže, že ji také porušila, bude příkaz k potrestání platit i pro ni.

Loni v únoru nakoupilo vedení Lesů ČR bez výběrového řízení sedm služebních vozů Audi, jeden pro Jitku Věkovou. Nákup nyní prověřuje antimonopolní úřad. Ředitelku Věkovou předvolal magistrát, aby se k přestupku vyjádřila.

/*json*/{"map":{"lat":50.209426,"lng":15.832626,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.209426,"lng":15.832626,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/