Karlův běh láká na Boží Dar milovníky sportu i divadla

Boží Dar - Krušné hory čeká o víkendu nápor lyžařů. Na Božím Daru se totiž koná 39. ročník Karlova běhu, který pokaždé láká tisíce lidí. Organizátoři na sobotu a neděli připravují tratě dlouhé od 10 do 42 kilometrů. K vidění budou také nejlepší závodníci na snowboardu, ale i netradiční divadlo přímo pod lanovkou na Klínovec. „Je přihlášených okolo 400 účastníků,“ tvrdí Lukáš Krejčí, spoluorganizátor závodu Karlova běhu. Další zájemci se ale mohou přihlásit ještě půl hodiny před startem. Závod se na Božím Daru koná už 39 let a v minulosti se ho účastnily i dva tisíce lidí.

Dalším lákadlem do hor bude Evropský pohár ve snowboardingu. Pod Klínovcem kvůli tomu postavili obrovskou U-rampu. Podle ředitelky závodu Lenky Kudláčkové trvalo asi deset dnů, než se rampa dostala do přijatelného tvaru a vzhledu.

Na své si o víkendu přijdou i milovníci netradičního divadla. Přímo pod sedačkovou lanovkou na jižní straně Klínovce zahrají studenti představení nazvané Lanostory. „Během jízdy na vrchol Klínovce lidé uvidí příběh Krušných hor v jednotlivých obrazech,“ vysvětluje Apolena Vanišová, režisérka Lanostory.

Video Reportáž Marka Štětiny
video

Reportáž Marka Štětiny

Boží Dar tak o víkendu očekává tisíce návštěvníků. Silničáři proto rozšiřují příjezdové cesty a město chystá parkovací plochy. Vynikající podmínky pro lyžování jsou také ve všech dalších krušnohorských střediscích, ale třeba i Mariánských Lázních nebo Aši. Všude leží nejméně půl metru sněhu.