V Loučovicích již olympiáda skončila

Loučovice (Českokrumlovsko) – Dnes končí olympiáda. Samozřejmě to není ta, která se odehrává ve  Vancouveru, ale ta, která proběhla v Loučovicích na Českokrumlovsku. Tamní olympijské hry trvaly týden a zorganizovali je učitelé z místní základní školy. Připravili pro žáky speciální program zaměřený na zimní disciplíny a na historii her. A po celou dobu také platilo příměří. Nezkoušelo se totiž a neznámkovalo, což sportovci kvitovali s povděkem. O to víc se také mohli soustředit na své výkony.

Na závěrečný ceremoniál, kde učitelé rozdali medaile, přišli všichni. Hry v Loučovicích začaly stejně jako ve Vancouveru minulý pátek, kdy před školou vzplál oheň. Na hřišti a okolních svazích se během týdne odehrála většina sportovních klání. „Děti soutěžily ve sjezdu na saních nebo na bobech,“ uvedl ředitel ZŠ v Loučovicích Zdeněk Vrba. Organizátoři připravili také několik neolympijských disciplín. „Stavěli jsme totemové postavy z ledu a jezdili jsme psím spřežením,“ popsal učitel Jaroslav Jánoš. Nejvíce lákal hokejový turnaj, poprvé se do něj zapojili i hokejistky z šestých tříd. „Uspěli jsme v hokeji, vyhráli jsme stříbrnou medaili,“ pochvaluje si Roman Bako z úspěšného hokejového družstva.

Školu ozdobily olympijské symboly, na nástěnkách se objevily životopisy sportovců. Hry zasáhly do všech předmětů, učitelé zaměřili výuku také na Kanadu. Olympijskou myšlenku podpořili i tím, že nezkoušeli. Vladimír Pospíšil z družstva zlatých hokejistů je nadšený: „To je pecka, je to fakt super!“ Ve škole se na okamžik objevila i opravdová olympijská medaile, přivezl ji účastník her v Sarajevu hokejista Vladimír Caldr. Jako trenér a ředitel ZŠ v Českých Budějovicích ví, co je třeba: „Sport bychom měli dětem nabízet co nejvíce. Přibližovat a seznamovat.“

Video Reportáž Aleše Hazuky
video

Reportáž Aleše Hazuky

Olympijskou zástavu uloží ředitel do skříně a vyvěsí ji opět za čtyři roky, kdy se zde bude stejná akce konat znovu.

/*json*/{"map":{"lat":48.619192,"lng":14.260033,"zoom":12,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":48.619192,"lng":14.260033,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
V Loučovicích na Českokrumlovsku skončily školní olympijské hry, trvaly týden a zorganizovali je učitelé z místní základní školy.
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24