Olomoučtí řidiči jsou neukáznění

Olomouc - Někteří řidiči doslova ignorují železniční přejezdy. Vyplývá to z výsledků poslední dopravně bezpečnostní akce. Policisté se zaměřili na křížení silnice a trati na území města Olomouce. Výsledek je alarmující. Předepsanou rychlost dodržel jen málokterý řidič. V Olomouckém kraji se přitom od začátku roku stalo na přejezdech už šest nehod. Akce stále pokračuje a policisté budou bezpečnost na železničních přejezdech kontrolovat až do konce týdne.

Přes železniční přejezd ve Wolkerově ulici v Olomouci denně projedou tisíce aut. Jen mizivé procento řidičů tady podle policistů dodržuje povolenou třicetikilometrovou rychlost. Řada z nich se před přejezdem, který je chráněný výstražným křížem a světelnou signalizací, ani nerozhlédne. Policejní hlídka zd během necelé půl hodiny zaznamenala pět případů překročení rychlosti. Nejvyšší naměřená – 57 kilometrů v hodině.

Policisté se na železniční přejezdy zaměřili cíleně. V Olomouckém kraji na nich totiž letos přišli o život už dva lidé. „Nehody, které se staly v letošním roce, nebyly způsobeny vinou železnice, to znamená, že ta odpovědnost zřejmě půjde na účastníky silničního provozu,“ řekl náměstek generálního inspektora drážní inspekce Jan Kučera.

„Proto i touto cestou chceme nejenom represivně, ale i preventivně působit na řidiče ve vztahu právě k této oblasti,“ doplnil Pavel Novák z Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.

Železniční přejezd
Železniční přejezd
Více fotek
  • Železniční přejezd autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/15/1451/145015.jpg
  • Hlídka zastavuje hříšníka autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/15/1451/145017.jpg