Místo lyžování bral škůdce peníze

Lipno nad Vltavou – Na Lipensku pátrá policie po lupiči, který přepadl dvě pokladní místního lyžařského areálu v Kramolíně. I když ženy nijak nezranil, připravil horaly o celou tržbu. Policejní hlídky v terénu rozšířily ještě posily a kontrolují i chaty a chalupy, kde by se lupič mohl skrývat. Sledují také odstavené automobily a mapují dopravní provoz nebo pohyb osob. Také provozovatelé skiareálu udělali zvláštní opatření a podle nich už postupují i v dalších areálech na Šumavě.

Před pokladnami lipenského areálu se tvoří fronty a za přepážkou končí stokoruny za koupené permanentky. Právě sem pronikl lupič. Pokladním sebral celou tržbu, nebránily se a peníze vydaly. „Z kasy Skiareálu Lipno odcizil zhruba 400 tisíc korun,“ uvedla mluvčí Policie ČR Český Krumlov Michaela Pavlíčková. Když večer opouštěl pokladnu, zahlédl ho jeden z lyžařů, který dal kriminalistům podrobný popis. „Měl na sobě červenou bundu a černé kalhoty, maskovaný byl lyžařskými brýlemi,“ dodala Michaela Pavlíčková a Martin Řezáč ze Skiareálu Lipno – Kramolín doplnil: „Očekáváme, že to povede k jeho dopadení. Já už bych na jeho místě měl strach.“

Od časného rána se v terénu pohybuje téměř desítka policistů, lupiče zatím nedopadli. „Zaměřujeme se na odstavená vozidla a na pohyb osob,“ vysvětlil vedoucí oddělení Policie ČR Lipno nad Vltavou Miroslav Máčka. V areálu teď přijímají zvláštní opatření, cizí člověk se do pokladny už nedostane, podobná loupež se podle provozovatelů opakovat nebude. „Zvýšili jsme bezpečnostní opatření,“ potvrdil Martin Řezáč.

Video Reportáž Aleše Hazuky
video

Reportáž Aleše Hazuky

Loupežné přepadení považuje starosta Lipna nad Vltavou Zdeněk Zídek (nez.) za zcela mimořádnou událost: „Poslední léta tady byla celkem klidná.“ Majitelé hotelů a penzionů pozorně sledují policejní kontroly na levém břehu i na lesních cestách. „Iniciativu vítám, domnívám se však, že určitě je třeba mít v tom lepší systém,“ prohlásil majitel penzionu Vyhlídka František Jakubec.

Na loupež reagují správci dalších horských středisek, snaží se ještě více zabezpečit pokladny. Kramolínský případ je překvapil.

/*json*/{"map":{"lat":48.639534,"lng":14.229985,"zoom":12,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":48.639534,"lng":14.229985,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/