V Praze začala Matějská pouť, návštěvníky čeká i 4D kino

Praha - Na pražském Výstavišti začala Matějská pouť, která je vůbec první jarní poutí v Evropě. Potrvá až do 18. dubna. Letošní novinkou je například 4D kino, kterých je v Evropě jen sedm. Nebude chybět ani horská dráha, ruské kolo nebo střelnice, na své si přijdou i milovníci adrenalinové zábavy, na které čeká například šedesátimetrová holandská věž. Vstup do areálu o víkendu přijde na 25 korun, od úterý do pátku na deset. Ceny jednotlivých atrakcí se pohybují od 30 do 250 korun. Pro návštěvníky je připraveno kolem 120 atrakcí především z Nizozemí, Německa, Itálie a Česka.

Letošní ročník nabízí devět nových atrakcí. Novinkou je především 4D kino. Atrakce funguje na principu klasického 3D kina, kromě toho ale má i pohyblivé sedačky a vše doplňují zvláštní efekty. Na diváky tak v určitých okamžicích například fouká vítr nebo stříká voda. Mezi další novinky patří atrakce nazvané King cirkus, Break dance nebo Snou J.E.T.

Pro nejmenší jsou připraveny řetízkové, hydraulické i podlahové kolotoče, autíčka, Buggy auta, minimotorky, nafukovací skákadla nebo vláčky. Starším jsou určena zařízení v takzvaném holandském lunaparku.

Video Reportáž Magdalény Trojanové
video

Reportáž Magdalény Trojanové

Matějská pouť se těší velké oblibě mezi českými i zahraničními návštěvníky. První zmínka o ní pochází už z roku 1595. Na letošní rok tak připadá 415. výročí. Až do roku 1960 stála pouť v Dejvicích. V areálu Výstaviště se koná od roku 1963.