Koncert U2 bude o víkendu živě na YouTube, v Česku ale ne

Los Angeles - Nedělní koncert rockové skupiny U2 v kalifornské Pasadeně bude živě přenášet internetový server YouTube. Informoval o tom server BBC. Fanoušci v celkem 16 zemích budou moci vystoupení irské kapely sledovat v pondělí od 04:30 SELČ. Jenže Česká republika v seznamu chybí, a tuzemští uživatelé YouTube proto nebudou mít k vysílání přímý přístup, uvedla Alice Titzová z české pobočky Universal Music. Koncert uvidí lidé na YouTube ve Spojených státech, Británii, Mexiku, Španělsku či Indii. Podle manažera U2 Paula McGuinnesse je živý přenos vystoupení ideální možností, jak koncert rozšířit i za brány pasadenského stadionu.

Nedělní koncert je předposledním vystoupením U2 v letošním roce. Při sledování přenosu na YouTube budou mít lidé možnost chatovat přes Twitter nebo věnovat peníze na charitu zpěváka Bona. Světové turné pojmenované U2 360° zahájili irští rockeři 30. června v Barceloně.

Letošní část koncertní šňůry zahrnovala vystoupení ve více než 40 evropských a amerických městech, poslední bude 28. října v kanadském Vancouveru. U2 na něm představují publiku vedle osvědčených hitů i skladby z nového alba No Line on the Horizon. Celá koncertní šňůra potrvá až do sklonku roku 2010 a počet vystoupení by mohl dosáhnout čísla 90 až 100.

Fanoušci často cestují daleko za U2, tentokrát se U2 vydá za nimi

Podle McGuinnesse chtěla kapela živý přenos koncertu na internetu uskutečnit již dávno. „Fanoušci často cestují velké vzdálenosti, aby viděli U2, tentokrát se U2 vydává za nimi,“ vysvětlil. Není to však poprvé, co se U2 představí živě při koncertu na internetu. Již v roce 1997 měli fanoušci možnost sledovat vystoupení Bona a spol. v Bostonu na serveru MSN.