Vydavatele Eura získá PPF, změní se představenstvo

Praha - Finanční skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera kupuje vydavatelství Euronews, které vydává ekonomický týdeník Euro. Hodlá investovat do tištěné i internetové podoby časopisu. Dnes o tom informovaly Lidové noviny, cenu transakce neuvedly. Změní se i představenstvo Euronews. „Prodej vydavatelství Euronews třetí straně není na pořadu dne. Skupina PPF plánuje další investice do rozvoje vydavatelství,“ řekl mluvčí skupiny Alexej Bechtin.

Dosavadním majitelem společnosti Euronews byly fondy soukromého kapitálu PPF Investments. Skupina PPF nyní převezme jejich manažerskou společnost PPF Investments Ltd. Skupinu PPF ovládá Petr Kellner. PPF Investments podle informací médií vlastní bývalý manažer finanční skupiny PPF Tomáš Brzobohatý, Kellner je v této skupině menšinovým akcionářem. 

Změny čekají také představenstvo Euronews. Na jeho předsedu bude navržen Evžen Hart, ředitel pro lidské zdroje a komunikaci PPF. István Lékó zůstává šéfredaktorem Eura a po sporech s majitelem se má také vrátit do představenstva jako místopředseda. Dalším místopředsedou a zároveň generálním ředitelem Euronews se má stát Vojtěch Jirků.