ČT radí uchazečům o zaměstnání: Nevzdávej to!

Praha – Česká televize startuje nový projekt, jenž se zaměřuje na zaměstnávání lidí starších 50 let. Cílem pořadu s názvem Nevzdávej to! je podpořit starší generaci při hledání uplatnění na trhu práce a působit i na zaměstnavatele, kteří ve výběrových řízeních často dávají přednost spíše mladším. Novou reality show budou diváci moci sledovat ode dneška každý čtvrtek v 17:30.

K tématu zaměstnávání starších lidí sáhla televize pro jeho aktuálnost, kterou ještě zvýraznila panující hospodářská krize. „Zajímala nás možnost toho, jak člověk, který je považován za již odepsaného, může začít znovu,“ řekl Jan Vávra, ředitel společnosti Strix Television, která je producentem pořadu.

Dvacetiminutové díly jsou zpracovány jako reality show. O jednu pozici vždy soupeří člověk nad 50 let s mladším protivníkem. Jako porota funguje potenciální zaměstnavatel, tedy šéf, majitel nebo management společnosti. Kandidáti dostávají různé úkoly, které se dané profese týkají. O vítězi na konci rozhoduje zaměstnavatel. Kromě přímého souboje sledují diváci také životní příběhy obou soutěžících. Kamera výrazněji nahlíží do soukromí staršího kandidáta.

Video Rozhovor s Michaelou Hronovou a Barbarou Čechovou
video

Rozhovor s Michaelou Hronovou a Barbarou Čechovou

Každý díl je uceleným příběhem. Natočeno je zatím deset pokračování, celkem by jich mělo být 26. Inspirací pro vznik projektu byl podle Vávry pořad televize BBC. „V BBC to byl ale spíš dokument, my jsme dodali herní prvek zápasu, který může být pro diváky atraktivní,“ zdůraznil Vávra.

Kandidáti budou soupeřit například o místo ošetřovatele v mořském světě, prodavače, revizora, městského strážníka, krejčové v módním salonu nebo ošetřovatele zvířat v cirkuse.

Z natáčení pořadu Nevzdávej to!
Z natáčení pořadu Nevzdávej to!