O první síť pro digitální rozhlas se utkají jen dva zájemci

Praha - Do tendru na provozovatele vůbec první celoplošné sítě pro zemský digitální rozhlas v České republice se přihlásili pouze dva zájemci. Vedle dominantního provozovatele televizních a rozhlasových vysílačů, společnosti České Radiokomunikace, vstupuje do tendru příbramská firma Teleko, která dlouhodobě testuje digitální rozhlasové vysílání. S odvoláním na prosincovou monitorovací zprávu Českého telekomunikačního úřadu to uvedl server DigiZone.cz.

Otevírání obálek s nabídkami účastníků výběrového řízení proběhlo již 17. prosince. „Na toto jednání navázalo druhé zasedání výběrové komise pro výběrové řízení. V průběhu ledna bude provedeno hodnocení nabídek podle stanovených kritérií,“ cituje DigiZone ze zprávy ČTÚ.

Tendr je vypsaný na kmitočtové příděly v takzvaném L-pásmu, které je podle Českých Radiokomunikací méně výhodné pro celoplošné vysílání než kmitočty v tzv. III. televizním pásmu (ty jsou však dosud blokované analogovými televizemi).

Zadávací dokumentace k tendru neurčuje, v jakém vysílacím standardu by měla první celoplošná síť pro zemský digitální rozhlas vysílat. Všeobecně se však předpokládá, že vítěz soutěže použije mix standardů DAB a DAB+, napsal server Digizone.cz.