Otázky Václava Moravce o zdecimovaném Haiti a české burze

Zemětřesení na Haiti zahubilo desítky tisíc lidí a další statisíce zůstaly bez přístřeší a základních potřeb. Celý svět mobilizuje své zdroje a posílá materiální i lidskou pomoc. Právě tragédie na Haiti je prvním tématem Otázek Václava Moravce. Postoj ČR představí místopředseda vlády a ministr zahraničí Jan Kohout, místopředseda vlády a ministr obrany Martin Barták a prostřednictvím telemostu náměstek ministra financí Bohdan Hejduk. Hovořit se však bude například také o situaci v Afghánistánu, o nové strategické koncepci NATO nebo o konvergenčním programu pro Brusel.

Další část pořadu bude patřit situaci na trhu s cennými papíry. Generální ředitel Burzy cenných papírů Petr Koblic a předchozí host Bohdan Hejduk se dále dotknou výběrového řízení na vydání emise dluhopisů pro domácnosti nebo struktury investic přicházejících do ČR. 

Závěr Otázek se zaměří na největší loterijní společnost v Česku – Sazku. Její generální ředitel Aleš Hušák a náměstek ministryně školství Jan Kocourek budou diskutovat o financování českého sportu, zmíní se o hospodaření víceúčelové haly v Libni a poodhalí strukturu řízení společnosti včetně vlivu jejích akcionářů.

Video Upoutávka na OVM 17. ledna
video

Upoutávka na OVM 17. ledna