O'Brien dostane za odchod z NBC 40 milionů dolarů

New York - Americký komik Conan O'Brien dostane podle deníku The Wall Street Journal (WSJ) 40 milionů dolarů (zhruba 720 milionů korun) za to, že odejde z televizní stanice NBC. Moderátor noční talk show The Tonight Show nesouhlasí s jejím přesunem na pozdější čas, a vyjednává proto se stanicí o ukončení své smlouvy.

NBC se nedávno rozhodla, že kvůli nízké sledovanosti přesune nový pořad O'Brienova dlouholetého předchůdce Jaye Lena z hlavního vysílacího času na 23:35, kdy začíná The Tonight Show. O'Brienův pořad, s jehož sledovaností stanice také nebyla spokojena, by tak začínal o půl hodiny později. O'Brien s tím ale nesouhlasí.   

The Tonight Show se vysílá každý všední den od roku 1954 a patří k největším legendám americké televizní zábavy. Podle O'Briena, který na možnost vystřídat Lena v jeho moderátorském křesle na základě dohody s NBC dlouho čekal, by přesun pořad „vážně poškodil“.

Dohoda s NBC mu kromě štědrého odstupného zakáže negativní komentáře na adresu šéfů této stanice, zároveň se po nějakou dobu nebude smět objevovat v pořadech jiných televizí. O'Brien by se ale nicméně již za rok mohl vrátit na obrazovky s jinou talk show. V minulých dnech se v amerických médiích objevily informace, že zájem o něj má stanice Fox.

Logo NBC
Logo NBC