Mediální gigant Time Warner chce ovládnout českou HBO

Praha - Americký mediální gigant Time Warner, který od loňska vlastní 31 procent televize Nova, se chystá zcela ovládnout českou pobočku HBO. Pod ni přitom spadají další dceřiné firmy na Slovensku, v Chorvatsku nebo ve Slovinsku. Informuje o tom dnešní vydání deníku E15. Změna majitele společnosti HBO ČR bude součástí rozsáhlé akvizice, při níž chce Time Warner získat 100 procent v HBO Central Europe.

Doposud v ní vlastnil třetinový podíl, další třetiny pak zábavní koncerny
Sony Pictures Entertainment a Walt Disney Enterprises. HBO Central Europe
pak přes další firmy ovládá českou HBO.

Výkonný ředitel HBO Česká republika Ondřej Zach nechtěl informaci komentovat. „Mohu jen říci, že po programové stránce to na nás nebude mít žádný vliv. Rozdíl nikdo nepozná,“ dodal. Odmítl také uvést, kdy konkrétně se obchod, jehož objem odhaduje E15 na miliardy korun, uskuteční.

HBO Česká republika v Česku provozuje programy HBO, HBO 2, Cinemax, HBO Comedy, Cinemax 2 nebo HBO Digital, které jsou šířeny prostřednictvím kabelových operátorů. Společnost investuje rovněž miliony korun do vlastní produkce, jako je série Na stojáka!, dokumenty Erotic Nation a Nebe, Peklo, Země, Ráj, celovečerní film Dvojka nebo chystaný licenční seriál In Treatment.