ČT nabídne ve vysílání více pořadů v HD rozlišení

Praha - ČT postupně zvyšuje výrobu pořadů v HD rozlišení. Strategie výroby v HD přinese své ovoce zvýšením vysílání HD pořadů již v 1. pololetí roku 2010. Jestliže na podzim 2009 nabídla televize veřejné služby v HD na ČT1 některé televizní filmy vysílané v neděli večer, vánoční pohádky nebo Velkou pardubickou, Duety, či seriál Vyprávěj, tak v prvním pololetí letošního roku svou nabídku ještě rozšíří - připravuje i některé magazíny, dokumenty či přímé přenosy.

Pro potěšení sportovních fanoušků a jejich divácký luxus vyhradí ČT v období přibližně od 13. února do 1. března HD distribuci zimním olympijským hrám ve Vancouveru.

Mimo období, kdy bude vysílána olympiáda, nabídne ČT1 v prvním pololetí v HD kvalitě například více televizních filmů, vysílaných na ČT1 vždy v neděli od 20:00: dramatické snímky Smyčka, Šejk, Rytmus v patách, Post Bellum, Klub osamělých srdcí a Kráska a zvíře, vyrobené v Praze na Kavčích horách nebo filmy Televizního studia Ostrava – dvoudílný Na vlky železa, Bez tváře a Nespavost. V HD kvalitě je také vyroben zábavný pořad Trapasy, složený z povídek na náměty televizních diváků (vysílaný nepravidelně v sobotu ve 20:00) a premiérový retroseriál Vyprávěj (vždy v pondělí od 20:00).

Ve vysokém rozlišení nabídne ČT i některé páteční dokumenty BBC, cestopisné magazíny Na cestě (vždy v pondělí ve 21:00) a Na cestě za dětmi (každou neděli od 18:40) a kuchařskou show Kluci v akci (každé pondělí v 17:30). Tři velké společenské dokumenty v HD připravuje také ostravské studio ČT.