ČT přestane v březnu vydávat časopis ČT+

Praha - Programový časopis České televize s názvem ČT+ přestane ke konci března vycházet. Vzhledem k malému inzertnímu výkonu a nízkému zájmu čtenářů se vedení televize rozhodlo periodikum definitivně zastavit. Na vydávání časopisu, který začal vycházet v roce 2007, ČT prodělala přes 15 milionů korun. „Konkurence na trhu je tak silná, že oborový časopis jedné televize přestal ztrácet význam. Získávat inzerci na tento typ titulu je čím dál složitější, navíc přišla ekonomická krize,“ uvedl pro deník E15 obchodní ředitel ČT Robert Kvapil.

K podobným závěrům dospěla v roce 2006 komerční televize Nova, která zastavila svůj kdysi úspěšný časopis Anno. Časopis ČT+, který původně televize vydávala sama, byl od počátku ztrátový. V roce 2007 podle dozorčí komise Rady ČT zaznamenal prodělek 11,4 milionu korun (při výnosech 29 milionů korun), v roce 2008 skončil v minusu 5,25 milionu korun (výnosy čtyři miliony korun).

ČT+ bude možná pokračovat na webu

V průběhu roku 2008 se uskutečnilo výběrové řízení na vydávání ČT+, které vyhrálo vydavatelství Grand Princ. To se zavázalo vydávat a šířit časopis za vlastní peníze, náklad měl být 40 tisíc výtisků. Ani novému vydavateli se však podle E15 nepodařilo překonat existující konkurenci na trhu. Část diváků navíc získává informace o televizních novinkách z internetu. 

Právě tento směr nyní ČT zvažuje. „V tuto chvíli se rozhodujeme, zda ČT+ bude pokračovat jako jakási internetová mutace v rámci našich stránek,“ uvedl Kvapil.