ČT24 sleduje denně více než milion diváků

Praha - Sledovanost digitálního programu České televize ČT24 láme rekordy. V lednu si nenechalo ujít vysílání této zpravodajské stanice více než milion zájemců, konkrétně to bylo 1 183 000 televizních diváků, kteří sledovali vysílání ČT24 kontinuálně alespoň po dobu tří minut. Vysílání ČT24 zaznamenalo také dosud nejvyšší podíl na počtu diváků (tzv. share), a to ve výši 2,67 procenta.

„Nové programové schéma ČT24 funguje a přivádí k programu stále víc diváků. Úspěšné jsou prodloužené víkendové Události v regionech, nové odpolední nebo noční Události,“ říká ředitel zpravodajství ČT Milan Fridrich s tím, že stále existuje potenciál pro růst sledovanosti. „Zvláště u hodinových Událostí, komentářů, Ekonomiky ČT24 nebo Hyde Parku,“ doplňuje.

ČT24 podle Fridricha prospěla profilace pořadů na méně moderátorů, nová grafika a titulkování a také větší důraz na atraktivní formáty ve večerním prime time.

Za celkovým úspěšným trendem stanice je možné spatřit i nejvyhledávanější pořady, které se dlouhodobě těší mimořádné přízni diváků. Nejsledovanějším pořadem ČT24 zůstává i nadále druhá část nedělních Otázek Václava Moravce, která se exkluzivně vysílá právě na této stanici. Výrazný zájem projevují diváci také o prodloužené Události, komentáře. Alespoň část tohoto diskusního pořadu si denně nenechá ujít téměř čtvrt milionu diváků.

Mezi novinkami získává výraznou pozici také komunikativně zaměřený pořad Hyde Park. Nejvyšší sledovanost zaznamenal 18. ledna, kdy byl jeho hostem Miloš Zeman. Tehdy ho sledovalo 231 000 diváků.

Denní reach ČT24
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24