Diváci mohou hlasovat v anketě TýTý i na internetu

Praha - V populární anketě TýTý budou moci letos poprvé hlasovat diváci i prostřednictvím internetu, a to na webových stránkách www.tyty.cz. Doposud mohli volit lidé oblíbené tváře obrazovky pouze pomocí SMS zpráv a kuponů z několika časopisů. Internet by podle organizátorů mohl pomoci zvýšit počet hlasujících. Slavnostní vyhlášení se uskuteční 27. března v pražském Divadle na Vinohradech. Přímý přenos odvysílá Česká televize od 20:00.

„Pro větší transparentnost jsme se též rozhodli po ukončení hlasování sdělit počet hlasů, které přišly společně prostřednictvím SMS, kuponů a nově i internetu,“ uvedl Jaromír Skopalík, jednatel vydavatelství Bauer Media, které anketu vyhlašuje.

Do TýTý se letos poprvé zapojí také soukromá televizní stanice Barrandov, která vedle České televize, Novy a Primy získala právo nominovat vlastní tváře a pořady do 19. ročníku této tradiční divácké soutěže.

Celý únor se koná první kolo, z něhož vzejde z každé kategorie pětice nominovaných, kteří obdrží největší počet hlasů. Druhé finálové kolo začne 15. března a skončí 26. března. V přímém přenosu zvolí diváci vítěze kategorie objev roku.