Vítěznou jízdu Sáblíkové vidělo na ČT 1,3 milionu diváků

Praha - Jízdu rychlobruslařky Martiny Sáblíkové za olympijským zlatem si nenechalo na programu ČT2 v neděli před půlnocí ujít 1,3 milionu diváků, což je 65 procent všech, kteří v tu chvíli seděli u obrazovek. Sáblíková s přehledem trumfla ve sledovanosti přímý přenos slavnostního zahájení vancouverských her, který v sobotu od tří do šesti hodin ráno sledovalo v průměru 155 000 televizních diváků (57 procent). Nejvyšší sledovanost - alespoň tři minuty v kuse - se vyšplhala na 331 000 diváků.

Sestřih ceremoniálu v sobotu odpoledne měl u diváků větší úspěch. V průměru se na něj díval téměř milion lidí s čtyřicetiprocentním podílem na sledovanosti.

Vítězná jízda české rychlobruslařky měla nadprůměrnou sledovanost i ve srovnání s ostatními sporty. Například vrchol soutěže oštěpařek na olympijských hrách v Pekingu včetně zlatého hodu české reprezentantky Barbory Špotákové sledovalo u obrazovek ČT2 549 000 českých fanoušků.Nejsledovanější disciplínu lyžařského mistrovství světa v Liberci, mužský skiatlon, loni v televizi vidělo 750 000 českých diváků. Úvodní dvouhry finále Davisova poháru mezi českými a španělskými tenisty v prosinci sledovalo alespoň chvíli 1,9 milionu lidí.