Olympijský webový speciál ČT má rekordní návštěvnost

Praha - Olympijský web České televize zoh.cz se těší masivnímu zájmu čtenářů. Jen během pondělí 15. 2. dosáhl více než 1 milionu 200 tisíc zhlédnutých stránek. Velký nápor návštěvníků dokonce vedl k tomu, že speciál, jenž nabízí šest speciálních kanálů s přímými přenosy, byl několik hodin takřka nedostupný. V současnosti už by mělo být vše v pořádku. Přímé přenosy z olympiády můžete vedle internetového speciálu sledovat i na programech ČT2 a ČT4.

Internetový speciál k zimním olympijským hrám ve Vancouveru zaznamenal hned v prvních dnech sportovního svátku mimořádně vysoký zájem veřejnosti. V neděli 14. února, kdy rychlobruslařka Martina Sáblíková vybojovala zlatou medaili v závodu na 3000 metrů, si návštěvníci webu zoh.cz prohlédli přes 1 milion stránek. Extrémním náporem zahlcené servery ČT do druhého dne výrazně posílila, web by tak měl být čtenářům již zcela dostupný.

Zájem sportovních fanoušků o výkony našich reprezentantů nadále stoupá. Právě 15. února 2010 bylo NetMonitorem napočítáno více než 1 milion 200 tisíc zhlédnutých stránek, v úterý 16. 2. pak dosáhlo on-line vysílání dosavadního rekordu. Počet současně sledujících diváků překročil hranici 45 tisíc – odbavován byl v tuto dobu datový tok téměř 30 Gbs, což představuje více než jednu pětinu celého českého internetu.