Hokejové derby se Slovenskem si nenechal ujít téměř milion diváků

Praha - Téměř milion fanoušků přilákalo k obrazovkám ČT2 hokejové derby se Slovenskem. Vítězný vstup českých hokejistů do olympijského turnaje v utkání se Slovenskem sledovalo ve čtvrtek 18. února na programu ČT2 od 6:02 hodin 906 tisíc dospělých diváků (sledovanost 10,2 % při podílu na publiku 77,67 %) a 28 tisíc dětí (sledovanost 2,7 % při podílu na publiku 36,85 %).

Divákům, kteří nemohli sledovat přímý přenos atraktivního zápasu, nabídla Česká televize na ČT2 záznam vysílaný krátce po čtvrté hodině odpoledne. Repríza hokejového utkání přilákala k obrazovkám 238 tisíc dospělých diváků (sledovanost 2,7 % při podílu na publiku 11,97 %) a 15 tisíc dětí (sledovanost 1,5 % při podílu na publiku 8,65 %).

Čeští reprezentanti vstoupili do olympijského hokejového turnaje i díky výbornému výkonu brankáře Vokouna a trefám Eliáše, Jágra a Plekance vítězstvím 3:1. Mnozí čeští fanoušci si kvůli zápasu se Slovenskem přivstali a vyrazili už na šestou do sportbarů a restaurací, které měly kvůli utkání v tuto nezvyklou dobu otevřeno. Některé z nich zvou fanoušky i na utkání s Lotyšskem.