Hokejový duel s Ruskem viděly více než 2 miliony diváků

Praha - Klíčové střetnutí základní skupiny mezi reprezentanty České republiky a Ruska, které rozhodlo o přímém postupujícím do olympijského hokejového čtvrtfinále, si nenechaly ujít více než dva miliony televizních diváků. Menší zájem projevili čeští fanoušci o předchozí vítězné utkání s Lotyšskem, které však nebylo vysíláno v tak atraktivním čase.

V neděli zhlédly prestižní duel mezi českými a ruskými hokejisty na stanici ČT2 od 21:05 hodin celkem 2 miliony 163 tisíc dospělých diváků (sledovanost 24,4 % při podílu na publiku 55, 69 %), z toho 1 milion 341 tisíc mužů.

Oproti tomu střetnutí české reprezentace s Lotyšskem přilákalo v noci na sobotu k televizním obrazovkám 662 tisíc hokejových fanoušků (sledovanost 7,5 % při podílu na publiku 76,54 %). Nejsledovanější byla poslední třetina utkání, kterou zhlédlo 82,41 % všech dospělých diváků, kteří v dané chvíli trávili čas sledováním televizních programů.

Druhý medailový úspěch rychlobruslařky Martiny Sáblíkové v závodě na 1500 metrů si v noci z neděle na pondělí nenechalo ujít v přímém přenosu 464 000 dospělých diváků. Běžci na lyžích Lukáši Bauerovi v sobotním skiatlonu fandilo 1,16 milionu lidí.