Jacksonovu „novou“ píseň nahrála před lety portorická zpěvačka

Los Angeles - Nová píseň z chystaného alba zemřelého zpěváka Michaela Jacksona This Is It, která byla poprvé zveřejněna v pondělí, není originálním počinem samotného krále popu. Jackson skladbu složil v osmdesátých letech se zpěvákem Paulem Ankou a začátkem devadesátých let píseň poprvé nazpívala nepříliš známá portorická zpěvačka Safire. Anka vzápětí po zveřejnění písně pohrozil správcům Jacksonova dědictví žalobou za porušení autorských práv. Ti vzali Ankovu stížnost okamžitě na vědomí a přiřkli mu 50 procent autorských práv.

Anka píseň složil společně s Jacksonem v roce 1983. Tehdy se skladba jmenovala I Never Heard a měla být součástí Ankova alba. Dvojice se nakonec nepohodla a ze spolupráce sešlo. Anka později píseň poskytl k nahrání zpěvačce Safire a jako autor skladby byl uveden kromě něj také Jackson. „Uvědomují si tu chybu, uvědomují si, že je to také moje píseň. Byl to omyl. Myslím, že se mne nikdo nesnažil poškodit,“ řekl Anka k jednání o svých autorských právech se správci Jacksonova majetku.

Jméno This Is It nese také Jacksonova deska, která v Česku vyjde 27. října. V létě se měl Jackson účastnit comebackové série koncertů v Londýně. Přípravy na ni byly zachyceny ve filmu, který se pod titulem Michael Jackson's This Is It objeví v kinech 28. října.

Michael Jackson zemřel před více než třemi měsíci ve věku 50 let v důsledku předávkování silným anestetikem propofol. Tento lék mu údajně spolu s dalšími dvěma sedativy podal jeho osobní lékař Conrad Murray. Policie zpěvákovu smrt z 25. června vyšetřuje jako zabití.