Robbie Williams koncertuje ve 200 kinech naráz. I v českých

Praha/Londýn – Robbie Williams vydává začátkem listopadu nové album Reality Killed The Video Star. Čekání na novou desku zkrátí výjimečným koncertem, který budou v třiadvaceti státech Evropy dnes přenášet téměř dvě stovky kin, včetně sedmi českých. Diváci se tak v přímém přenosu mohou účastnit londýnského vystoupení Robbieho Williamse, kterým zahájí britský hudební festival BBC Electric Proms. Koncerty v Česku zprostředkovává společnost Aerofilms, která má na kontě také jiné podobné projekty - Metropolitní opera Live a přímé přenosy představení z Národního divadla v Londýně.

Naposledy se Williams na turné vydal v roce 2006, v Londýně se tak na koncertní pódium vrátí po tříleté odmlce. Očekává se hravá a hlučná hudební show, během níž zazní ukázky z jeho chystaného, čtvrtého alba, ale také skladby z předchozích desek. Doprovázet Robbieho bude vlastní stálá kapela a také dechové a smyčcové těleso, celý tento ansámbl povede Trevor Horn, který je i producentem alba Reality Killed the Video Star.

„Neuvěřitelně se těším na reakce fanoušků na skladby z mého nového alba. A hlavně na práci s Trevorem Hornem i na jeho aranžmá písní ve stylu 80. let. Trevor je geniální – každá skladba v jeho provedení zní skvěle,“ uvedl ke koncertu Williams.

Video Organizátoři přenosu hosty ČT24
video

Organizátoři přenosu hosty ČT24

Robbie Williams o live přenosu: Myšlenka na to, že moje „jednorázové“ vystoupení, které se chystám předvést v Londýně, uvidí současně najednou ohromné množství lidí po celém světě, mě vzrušuje.

0

„Jsme velmi potěšeni, že můžeme pracovat se zpěvákem Robbieho kalibru na vytvoření pravděpodobně největší hudebně-filmové události v celé Evropě. Festival Electric Proms je tradiční britskou hudební akcí – rádiová stanice BBC Worldwide je hrdá na to, že ale konečně bude moci tuto událost zprostředkovat i dalším Robbieho fanouškům po celém světě. Robbie zahájí festival Electric Proms obrovským hudebním třeskem, který bude slyšet po celé zeměkouli…,“ doufá provozovatel BBC Worldwide Salim Mukaddam.

0Praha (Kino Světozor a Divadlo Broadway); Hradec Králové (Kino Centrál); České Budějovice (Kino Kotva); Zlín (Golden Apple Cinema); Teplice (Kino Květen); Louny (Kino Svět); kromě Světozoru jsou lístky stále k mání.

Přenos živého koncertu do kin v takovém rozsahu je jedinečnou záležitostí. „Troufám si říct, že Robbie Williams bude vystupovat především pro živé publikum, ale 60 procent času bude myslet na to, že desetinásobný počet diváků ho sleduje v kinosálech. Bude si určitě vědom kamer a toho, že publikum v kinech uvidí mnoho detailů, které normálně publikum neuvidí,“ domnívá se Jiří Šebesta, jeden z organizátorů projektu. 

V evropských kinech proběhne přímý přenos v HD kvalitě a 5.1 prostorovém zvuku z londýnského živého vystoupení v úterý 20. října 2009 od 20:30 hod. „Do tři čtvrtě na devět poběží jen cover jeho nového alba, pak bude kratičký film o filmu, těsně před devátou ho vystřídají záběry před začátkem akce a v devět hodin by měl Robbie začít koncertovat,“ upřesnil Marian Plieštik ze společnosti Aerofilms. Délka přenosu je přibližně 90 minut. Do projektu se zapojila i kina v Austrálii, kde bude koncert v kině promítán 6. listopadu a i kina v Jižní Africe, kam se Robbieho vystoupení dostane o týden později.

Robbie Williams
Robbie Williams
Více fotek
  • Robbie Williams zdroj: www.robbiewilliams.com http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/12/1186/118583.jpg
  • Robbie Williams zdroj: www.robbiewilliams.com http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/12/1186/118584.jpg