Meating - maso, život, divadlo

Praha – Řeznice, nuda a zkažené maso hrají hlavní roli v představení Meating skupiny nonverbálního divadla COM-PLOT. Moderní existenciální groteska s prvky hororu se odehrává v řeznictví, symbolické kapličce konzumu, v níž se začnou zhmotňovat nenaplněné sny. „Jakékoli bytí lze přeměnit na maso. Maso je jídlo. Jídlo je život. Život je divadlo,“ to připomíná představení, které dnes od 19:30 hostí divadlo Disk.

Mastné a žluklé, ovšem i tučné a měkké životy dvou obyvatelek zapomenutého řeznictví jsou jednoho dne konfrontovány se světem za zdmi jejich krámku. Do jejich života přichází nová osoba a přináší pohyb a změnu. „Je možné mezi flákotami, noži a řeznickými zástěrami znovu objevit vnitřní fantazii, připustit si své vlastní přirozené schopnosti a svou ženskost? Jak najít cestu ze stereotypu?“ ptají se tvůrci představení.

Projekt COM-PLOT spojuje moderní nonverbální a fyzické divadlo s výtvarnou a taneční složkou. Tvoří ho většinou absolventi uměleckých škol pozvaní hlavní protagonistkou, herečkou a režisérkou Veronikou Vaculíkovou. Prioritou souboru je sdělování myšlenky formou pohybu a silných obrazů. Jde výhradně o autorské inscenace, kterým není cizí smysl pro svébytný humor.

Meating, který měl premiéru v květnu 2009, je druhým počinem skupiny COM-PLOT. Autorem představení je autorská trojice Veronika Vaculíková, Jindřiška Křivánková a Magdaléna Rellichová. Vaculíková s Rellichovou jsou podepsány i pod prvním projektem divadla s názvem Nervově variabilní, jehož reprízy se také chystají na podzim 2009.

Jindřiška Křivánková, Veronika Vaculíková a Magdaléna Rellichová
Jindřiška Křivánková, Veronika Vaculíková a Magdaléna Rellichová