V Cirque du Soleil sny nekončí

Montreal – Slavný nový „sluneční“ cirkus - Cirque du Soleil - slavil po celý rok 2009 čtvrtstoletí od svého vzniku. Téma oslav zněla Sen pokračuje na důkaz toho, že tento soubor z kanadského Montrealu nikdy nepřestal snít. Naopak – pětadvacet let existence prý pro Cirque du Soleil byly roky snění, odvahy a posouvání hranic. Pro své fanoušky si přichystal nyní i nové turné, na němž představuje show s názvem Varekai.

Varekai je kouzelná zem plná tajemných bytostí, neobyčejný svět, kde nic není nemožné. Za necelých pět tisíc se do něj mohou vydat i čeští obdivovatelé nového cirkusu – nejbližší představení se koná 25. února v anglickém Manchesteru.

Za dobu své existence sjezdil Cirque du Soleil více než dvě stovky měst na všech pěti kontinentech a potěšil téměř 90 milionů diváků. Z původních dvaceti pouličních umělců, kteří soubor v létě 1984 zakládali, se jejich počet rozrostl na několik tisíc ve více než čtyřiceti zemích světa.

Video Reportáž Petry Schubertové
video

Reportáž Petry Schubertové

Cirque du Soleil si dal před 25 lety za cíl uplatnit představivost, provokovat smysly a vyvolávat v lidech emoce – a předsevzetí se mu daří dodržovat dodnes. Premiéra každé nové show je vždy očekávanou událostí, protože „sluneční cirkus“ vždy dostojí své pověsti jednoho z nejslavnějších pohybově-divadelních souborů tzv. nového cirkusu.