Rock Café přijíždí rozdupat Balkánský slon

Praha - Od svého založení před 12 lety zahrál Slonovski Bal stovky bouřlivých koncertů na pódiích ve Francii, v Evropě i jinde ve světě. České publikum zná tuhle šílenou balkánskou sešlost již od roku 2001, kdy začala série desítek koncertů po celé republice, při kterých se zbláznilo a pořádně se potilo nemálo lidí. Společně se svým lídrem Toshou Vukmirovicem kapela sbírá bohatou balkánskou hudbu a zdobí ji originálními aranžmá.

„Balkánský slon“ prošel mezičasem přirozenou změnou a přijíždí s novou kůží. Slonovski Bal se zelektrizoval a je čím dál tím perkuzivnější! Basa, elektrická kytara, starší synťáky a derbuka se přidaly k tradičnějším nástrojům jako například tapan (nošený kopák), klarinet, saxofon a tahací harmonika.

Ve své nové podobě nabízí Slonovski Bal publiku, svým stylem plným humoru a autenticity, explozivní hudební koktejl, který reprezentuje nejaktuálnější a nejživější tvar balkánské hudby. Tato elektrická varianta balkánské hudby od 60. let postupně nahrazovala předchozí akustickou verzi na oslavách svateb apod.

Elektrizace přidala balkánské hudbě velké množství nových zvuků a omamující aspekt, což jí umožňuje neomezené možnosti nových směrů a dalších změn.

Slonovski bal - plakát
Slonovski bal - plakát