V La Scale protestovali účinkující, nevzali si kostýmy

Milán - Na posledním prosincovém představení opery Carmen v milánském operním domě La Scala nevystoupilo několik účinkujících v kostýmech, ale jen v běžném oblečení. Vyjádřili tím prý protest proti pracovním podmínkám, které mají v zahraničí. Uvedla to dnes agentura AP s odvoláním na mluvčího La Scaly Carla Maria Cellu.

Italská média napsala, že publikum na toto představení z 23. prosince reagovalo křikem: „Hanba!“ Protestující jako příklad svých nespokojeností uvedli, že při zkoušce v Paříži museli pracovat šest minut přes čas a v Tokiu prý museli přepracovávat některé části představení ještě během generální zkoušky.

Mluvčí Cella dnes sdělil, že se vedení opery tento týden setká s odbory a budou o vzniklých rozporech diskutovat. Dodal, že orchestr a hudební sbor usilují o více peněz a stanovení jasných pravidel při práci v zahraničí.

Umělci vystupující v La Scale jsou podle agentury AP známí svou precizností a skvělými výkony, stejně jako důsledným vyžadováním přesného dodržování pracovních podmínek.