Black Eyed Peas v Česku: poprvé a hned s The E.N.D.

Praha - Americká hiphopová kapela Black Eyed Peas dorazí v rámci světového turné 16. května poprvé i do Česka. V pražské O2 areně představí své poslední album The E.N.D., jehož název neodkazuje ke konci, ale naopak k nekončící energii muzikantů - The Energy Never Dies (Energie se nikdy nevyčerpá). Vstupenky na květnový koncert Black Eyed Peas budou v prodeji od pátku 22. ledna v cenách od 1 090 korun.

Starý kontinent je poslední zastávkou amerických hiphoperů. Turné odstartovali v září v Japonsku, v říjnu následovala Austrálie a Nový Zéland a v únoru až dubnu přijde na řadu Severní Amerika. Do Prahy přivezou obří pódium s molem předsunutým až doprostřed areny. To umožní bezprostřední kontakt kapely s publikem, kvůli rozloze pódia bude však snížena kapacita O2 areny.

Vedlejšáky: Obama a muzikál

Album The E.N.D. je pátou deskou Black Eyed Peas. Kapela vznikla v roce 1995, roku 2003 do ní přišla zpěvačka Fergie. Ve formaci s ní vystupují multiinstrumentalista will.i.am, zpěvák apl.de.ap a rapper Taboo.

Frontman kapely will.i.am byl jednou z ústředních postav prezidentské kampaně Baracka Obamy. Pro současného amerického prezidenta složil hudební koláž Yes We Can a písně America's Song a It's A New Day. Zpěvačka Fergie je zase známá jako filmová a televizní herečka. Vedle řady dětských rolí si zahrála i ve filmovém zpracování slavného broadwayského muzikálu Nine.

Další Grammy na obzoru

Nejznámějšími skladbami kapely jsou hity Shut Up, Let's Get It Started nebo Don't Lie. Singl Meet Me Halfway se v současnosti drží na špici světových hitparád.

Black Eyed Peas jsou držiteli třech Grammy, za uplynulý rok jsou nominováni na dalších šest těchto hudebních ocenění. Jestli uspějí, se dozvědí na slavnostním ceremoniálu 31. ledna v Los Angeles.

Black Eyed Peas
Black Eyed Peas