Kabáty sestřelila operní pěvkyně

Praha - Album Portrait sólistky Státní opery Praha Andy-Louisy Bogzy se na začátku prosince dostalo mezi padesát nejprodávanějších alb v Česku, poté ale o něm už nebylo slyšet. Ještě minulý týden se do první padesátky nevyšplhalo, ve třetím lednovém týdnu ale z první příčky sesadilo Kabáty, kteří ji v lednu obsadili záznamem Po čertech velkého koncertu.

V popředí žebříčku se stále drží záznam představení Divadla Járy Cimrmana České nebe, který je nyní třetí. Na čtvrté místo postoupila zpěvačka Lady Gaga, páté místo patří Anetě Langerové s novinkou Jsem, která si oproti minulému týdnu polepšila o tři místa. O stejný počet příček si naopak pohoršila novinka Fall americké zpěvačky a klavíristky Norah Jonesové, která byla minulý týden třetí.

Sedmé místo výběru skupiny Lucie znamená její návrat do nejprodávanější desítky, kam se ještě na deváté místo vrací Divokej Bill s nahrávkou Mlsná a na desáté kompilace výběr Karla Gotta 70 hitů - Když jsem já byl tenkrát kluk. Na osmém místě se umístil slovenský rapper Rytmus, jehož nahrávka Kráľ byla minulý týden pátá.

Mezi dvacítku nejúspěšnějších interpretů se dále dostali Lucie Bílá, Tomáš Klus, Aleš Brichta, Tomáš Hanák a nahrávka doprovázející představení Kudykam autorské dvojice Petr Hapka a Michal Horáček.

Ze zahraničních desek se také dobře prodávají nahrávky Stinga, Miley Cyrusové, Seala a kompilace nejúspěšnějších hitů Enyi.

Oficiální žebříček padesáti nejprodávanějších alb a výběrů publikuje česká pobočka Mezinárodní federace fonografického průmyslu (IFPI) každý týden na základě hlášení prodejen pokrývajících téměř polovinu objemu prodeje zvukových nosičů v České republice.